Kolejna "Noc Muzeów" za nami

Opublikowane dn. 15-05-2023
Noc Muzeów 2023

13 maja br. krasnostawskie muzeum po raz kolejny włączyło się w realizację „Nocy Muzeów”. Głównym punktem wieczoru był wernisaż wystawy malarskiej Magdaleny Grabińskiej-Serek, artystki eksperymentującej z fakturą i barwą.

Otwarciu wystawy obrazów, której kuratorem jest historyk sztuki Maja Toczona-Wal towarzyszył koncert zespołu NAVAHE, podczas którego krasnostawscy muzycy zagrali covery popularnych zespołów rockowych. Program sobotniego wydarzenia obejmował także kuratorskie oprowadzania po wystawach. Archeolog i historyk dr Konrad Grochecki oprowadzając gości po stałej wystawie historycznej starał się pokazać w jaki sposób za pomocą archeologii można czytać przeszłość Krasnegostawu. Natomiast drugie oprowadzanie kuratorskie zostało przygotowane przez archeolog Elżbietę Sobczuk. Jej opowieść przeniosła zwiedzających w odległe czasy, pradzieje Krasnegostawu i okolic. W realizacji przedsięwzięcia tradycyjnie pomogła niezawodna krasnostawska młodzież, którą zorganizował i koordynował p. Marcin Wilkołazki.