Zmarł były dyrektor Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie

Opublikowane dn. 11-01-2023
Władysław Fedorowicz

Z ogromnym smutkiem i żalem informujemy, że w dniu 10 stycznia 2023 r. w wieku 77 lat zmarł Pan Władysław Fedorowicz – wieloletni Dyrektor Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie.

Laureat VI edycji Honorowego Wyróżnienia Złote Karpie, w latach 2018-2022 Radny Rady Seniorów Miasta Krasnystaw, członek Towarzystwa Miłośników Miasta Krasnegostawu i Krasnostawskiego Towarzystwa Regionalnego. Zostanie zapamiętany jako człowiek o wielkiej kulturze osobistej, który cieszył się szacunkiem, nie tylko wśród muzealników, ale również wśród całego społeczeństwa. Etnograf z wykształcenia, pasjonat sztuki dawnej, z zamiłowania historyk w szerokim słowa tego znaczeniu, numizmatyk. Muzeum zawdzięcza Panu Dyrektorowi swą obecną postać i wielość kolekcji. Stworzył w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie bogaty zbiór sztuki i rzemiosła artystycznego. Miał znaczący udział w kompleksowym remoncie budowli dawnego kolegium jezuickiego, w którym obecnie mieści się między innymi Muzeum. Jego ogromna praca na rzecz kultury i jej owoce pozostaną niezapomniane.

Msza Święta pogrzebowa odbędzie się w dniu 13 stycznia (piątek) o godz. 11.00 w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie.

nekrolog Władysław Fedorowicz