Wystawy zakończone

Ekspozycja "Starodruki ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie"

Opublikowane dn. 18-11-2021
Starodruki plakat

Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zaprasza na ekspozycję "Starodruki ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie".

Na wystawie zaprezentowano 39 tomów wydań polskich i europejskich pochodzących z min. Krakowa, Kalisza, Wiednia, Kolonii czy Argentyny. Księgi, datowane od XVI po XVIII wiek, stanowią depozyt parafii p.w. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie. Zaprezentowane zostały również kolejne strony - wyimki - z eksponowanych ksiąg. Karty pokryte są plamami, widoczne są podkreślenia, wykreślenia, dopiski, zapiski, notatki i poprawki. Noszą ślady zagięć, niektóre z notatek zostały zaklejone przez kolejnych właścicieli. Dzięki temu księga pozostaje "żywa". Ekspozycję będzie można oglądać od 18 listopada 2021 do 31 stycznia 2022 roku w sali wystaw czasowych na pierwszym piętrze Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie.

Starodruki