Muzeum otwarte dla uczniów!

Opublikowane dn. 05-06-2021
Muzeum otwarte dla uczniów

Jednym z obszarów funkcjonowania krasnostawskiego muzeum jest działalność edukacyjna skierowana do dzieci i młodzieży. Podczas nauki zdalnej nasi pracownicy merytoryczni przeprowadzili lekcje muzealne w formule online dla krasnostawskich licealistów, a od końca maja br. muzeum jest już dostępne dla wszystkich także w trybie tradycyjnym.

Ponadto, aby wspierać szkoły w bezstresowym powrocie uczniów do nauki stacjonarnej Muzeum Regionalne w Krasnymstawie chętnie włącza się w inicjatywy i przedsięwzięcia organizowane przez miejskie i powiatowe jednostki oświatowe.

31 maja br. nasz archeolog Pan Konrad Grochecki wcielił się w rolę przewodnika i przeprowadził terenową lekcję muzealną dla uczniów klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Podczas ponad dwugodzinnej wycieczki uczniowie poznali najciekawsze historycznie miejsca centrum Krasnegostawu, m.in. dawne zabudowania zakonu jezuitów, kościół pw. Św. Franciszka Ksawerego, rynek miejski, lipę przy ulicy Poniatowskiego i miejsce po XVIII - wiecznym cmentarzu oraz Zaułek nadrzeczny wraz ze wzgórzem zamkowym.

Natomiast w środę 2 czerwca br. Dyrektor Muzeum Pan Andrzej Gołąb, uczestniczył w prelekcyjnej części integracyjno-historyczno-krajoznawczego rajdu rowerowego młodzieży krasnostawskiego „Jagiełły”. Końcowym etapem wyprawy, były pogadanki i prelekcje prowadzone na terenie siedziby Nadleśnictwa Krasnystaw, podczas których dyrektor muzeum przybliżył uczestnikom informacje dotyczące Kraszczad oraz zaprosił uczniów do odwiedzania naszej instytucji.

Organizatorem zdalnych lekcji muzealnych oraz obu przedsięwzięć plenerowych był pracownik naszego muzeum a jednocześnie nauczyciel I LO w Krasnymstawie, Pan Marcin Wilkołazki.