Wszystkie aktualności

Warsztaty pszczelarskie

Opublikowane dn. 12-10-2020
Grupa osób na warsztatach pszczelarskich

7 października 2020 roku wraz z finalistami i laureatami konkursu plastycznego „Moje Kraszczady” pracownicy muzeum brali udział w zorganizowanych przez Nadleśnictwo Krasnystaw plenerowych warsztatach pszczelarskich w Leśniczówce Niemienice.

Zajęcia rozpoczęły się prelekcją pszczelarza, Pana Piotra Karaudy, który w niezwykle ciekawy sposób opowiedział uczestnikom o zwyczajach i ważnej roli pszczół, zaprezentował swoją pasiekę i przybliżył budowę ula. Po wysłuchaniu opowieści dzieci miały okazję spróbować miodu, nektaru i pyłku kwiatowego z pasieki Pana Piotra, poznały ich lecznicze właściwości i zastosowanie w kosmetyce. Duże zainteresowanie wzbudziło terrarium dzięki któremu dzieci mogły z bliska, w bezpieczny sposób, przyjrzeć się pszczołom.

Uczestnicy warsztatów, z pomocą pracowników Nadleśnictwa Krasnystaw, mogli też spróbować swoich sił w drążeniu kłody bartnej, która oznaczona została inicjałami najmłodszych finalistek. Udostępniono także różnego rodzaju akcesoria pszczelarskie, które dzieci mogły obejrzeć z bliska lub przymierzyć kapelusz czy kombinezon pszczelarski.

Część praktyczną zamknęły zajęcia z rozpoznawania roślin miododajnych i walorów miodów.

Podczas warsztatów zaproszeni finaliści i laureaci odebrali z rąk Starosty Krasnostawskiego Andrzeja Leńczuka i Nadleśniczego Waldemara Czajki dyplomy pamiątkowe oraz nagrody.

Spotkanie zakończyło wspólne, finałowe ognisko z poczęstunkiem.

Warsztaty opracowane i przygotowane zostały przez pracowników Nadleśnictwa Krasnystaw, a za koordynację przedsięwzięcia odpowiadał Pan Zastępca Nadleśniczego Michał Jarosz i Pani Monika Krysiak zajmująca się działaniami edukacyjnymi Nadleśnictwa Krasnystaw.

Warsztaty przygotowano dla finalistów i laureatów konkursu plastycznego „Moje Kraszczady” przeprowadzonego w ramach zadania „Kraszczady – piękno przyrody wśród wąwozów ukryte” realizowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

 

 

Autor: Muzeum Regionalne w Krasnymstawie
Powrót
Najnowsze wydarzenia
Najnowsze wydarzenia
Wirtualne zwiedzanie
Wirtualne zwiedzanie
Galeria
Galeria Dawny Krasnystaw
Wystawy
Wystawy