Wszystkie aktualności

Kraszczady - piękno przyrody wśród wąwozów ukryte

Opublikowane dn. 18-09-2020
Drzewo w wąwozie

Muzeum Regionalne w Krasnymstawie, we współpracy z Nadleśnictwem Krasnystaw, realizuje zadanie z zakresu edukacji ekologicznej "Kraszczady - piękno przyrody wśród wąwozów ukryte".

Działanie ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej ze szczególnym naciskiem na rolę jaką pełnią pszczoły w naszym ekosystemie. Wspólnie przygotowujemy dla Państwa wydarzenia, które pomogą nam propagować kulturę dbałości o nasze otoczenie i promować pro środowiskową postawę. Liczymy, że projekt "Kraszczady - piękno przyrody wśród wąwozów ukryte" zwróci uwagę na związek między kulturą dbałości o naturę a zdrowym stylem życia i skłoni jego odbiorców do namysłu nad podejmowaniem świadomych - z punktu widzenia ochrony zasobów przyrodniczych - decyzji konsumenckich.

9 września 2020 roku rozpoczął się organizowany w ramach zadania konkurs plastyczny zatytułowany "Moje Kraszczady", skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu gmin Krasnystaw-miasto, Krasnystaw, Fajsławice, Gorzków, Izbica, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana oraz Żółkiewka. Uczestnicy stworzą plakaty promujące region Kraszczadów, a 30 finalistów weźmie udział w warsztatach przygotowanych przez Nadleśnictwo Krasnystaw. Podczas tych spotkań Dzieci nauczą się budować domki dla pszczół, zapoznają się z budową ula, kłody bartniej czy gatunkami roślin miododajnych.

Realizacja projektu zakłada również stworzenie spotu reklamowego oraz folderu promujących walory przyrodnicze Kraszczadów. Jesienią zaprosimy państwa do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie na konferencję naukową "Bartnictwo i pszczelarstwo w Kraszczadach" podczas której z prelekcjami regionalnymi wystąpią leśnicy, etnologowie, ekolodzy oraz regionaliści.

Zapraszamy do śledzenia naszych działań na naszym profilu facebookowym oraz na platformie Instagram.

Realizacja zadania dofinansowana została przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

 

Autor: Muzeum Regionalne w Krasnymstawie
Powrót
Najnowsze wydarzenia
Najnowsze wydarzenia
Wirtualne zwiedzanie
Wirtualne zwiedzanie
Galeria
Galeria Dawny Krasnystaw
Wystawy
Wystawy